Televize Relax

Úvod Pořady Program Rodina Zprávy
Jak naladit
Relax Facebook Relax Youtube
Ententýky

Ententýky

Můžeme mít svůj vlastní život. Ale děti jsou vždy společné.

„Miláčku, budeme mít miminko!“ Věta, která mění vše. Nastávající mámy s jejím vyřčením nervózně čekají na tu pravou chvíli. Budoucí tátové trénují, aby na sobě nedali znát zděšení, až ji uslyší. A co až do toho opravdu spadnou! To teprve budou… Ententýky.


Patnáct epizod vtáhne diváky do života pěti hlavních hrdinů – jednoho táty a čtyř budoucích či stávající mamin. Všichni mají společné jedno pískoviště, kde se potkávají, a také každodenní boj s rodičovskými povinnostmi a dalšími rodinnými i osobními trablemi.


Můžeme mít svůj vlastní život. Ale děti jsou vždy společné.

Seriál podle scénáře Lucie Konečné Ententýky se nebojí s nadsázkou a humorem dotknout i vážnějších životních problémů, jako jsou například střídavá péče o děti, jejichž rodiče se rozešli. Nepřehlíží ani potíže matek, které vychovávají dítě samy a nemohou najít partnera. Řeší vztahy s ženatými nebo vdanými, posedlost zdravým životním stylem i honbu za vším, co má nálepku BIO. Neopomíjí ani sex, kterého je buď málo, nebo je jiný, než si představujeme. Významnou roli v seriálu hrají děti, které se stávají svéráznými hybateli děje.


Ententýky jsou tedy svého druhu sondou do typických životních situací řady dnešních třicátníků, generace Husákových dětí. Tvůrci nevsadili na zbytečnou akčnost, řadu úrazů, trápení… Seriál nabízí uvolněnou atmosféru vystavěnou na nenásilném humoru, situačním i slovním, a především na všedních, přitom zajímavých osudech jednotlivých hrdinů a hrdinek se svými rodinami, přáteli a známými. Ti jsou jako vaši sousedé. Zažívají to samé, co zná nemalá část nedávno či v současnosti těhotných žen a jejich široké okolí. Dny jsou plné dětského oblečení, knížek, krmení, kočárků, plenek, internetových obchodů, bazárků a maminkovských fór…


Dítě změní všechno. I vás!


Zdroj: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10396610468-ententyky/

Zpět na pořady